×
ZAREZERWUJ

Co zwiedzić? Gdzie zjeść? Na jaki szlak się wybrać?


Kościelisko - atrakcje

Tatry


Decydując się na nocleg w Kościelisku nie tylko możesz cieszyć oko wspaniałymi widokami na panoramę Tatr, ale także bliskością tatrzańskich szlaków. To tu znajduje się np. Dolina Kościeliska i wiele innych malowniczych tras, wiodących m.in. na Giewont, Czerwone Wierchy, do Jaskini Mroźnej, … Chętnie podpowiemy Ci także mniej uczęszczane szlaki, na których będziesz mógł pobyć sam na sam z tatrzańską przyrodą.

Baseny termalne


Po górskich wędrówkach, po szaleństwie na stoku czy po prostu, po codziennej pracy… nic tak nie odpręża, jak ciepła woda i bąbelki! Podhale słynie z gorących źródeł, z których możesz skorzystać w jednym z okolicznych ośrodków. Z Villi Tatrica szybko dostaniesz się na Termy Chochołowskie czy do zakopiańskiego Aquaparku, ale możesz też wybrać się na nieco dalsze Termy: Bukovina, Bania, Szaflary, Gorący Potok, …

Narty, snowboard, sanki


Zabawa na stoku z widokiem na Tatry? Oczywiście! Ośrodki narciarskie zlokalizowane najbliżej Villi Tatrica to: Szymoszkowa i i Witów-ski, gdzie od rana do nocy możesz szusować po oświetlonych i naśnieżanych trasach. Początkującym możemy polecić kilka mniejszych wyciągów oraz wiele szkółek narciarskich i snowboardowych. Sprawdź koniecznie widokowe trasy do narciarstwa biegowego “Kościelisko dla biegaczy” oraz wokół stadionu biathlonowego, a także ekscytujące wyprawy, świetnie opisane w ramach projektu Skiturowe Kościelisko.

Kuchnia regionalna


Kto, będąc z Tatrach, nie kosztował oscypka?! Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie i kiedy kupić najlepsze oscypki, bundz, korboce i inne regionalne produkty, chętnie podpowiemy Wam nasze, sprawdzone miejscówki. W Villi Tatrica możecie skorzystać z opcji noclegu ze śniadaniem, dostarczanym pod drzwi, a jeśli interesuje Was regionalny obiad czy kolacja, podpowiemy najlepsze restauracje i karczmy w Kościelisku, które sami chętnie odwiedzamy.

Zabawa dla dzieci


Sami jesteśmy rodzicami, więc wiemy, jak ważne jest zadowolenie dzieci podczas wyjazdu :) Nawet przy kiepskiej pogodzie, atrakcji dla najmłodszych u nas nie zabraknie. Kilka kroków od Villi Tatrica znajduje się Fabryka Talentów z cudowną salą zabaw, kawiarnią i bogatą ofertą zajęć dla dzieci w różnym wieku. Jeśli góry, place zabaw, parki linowe, narty czy sanki nie wyczerpią wciąż Waszej energii, możecie zajrzeć np. do nowoczesnego Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN lub odwiedzić jedno z licznych miejsc przygotowanych z myślą o zabawie dla najmłodszych.

Góralski folklor


Kościelisko to także wspaniałe miejsce, żeby poznać góralskie tradycje, które kultywowane są tu do dziś. Posłuchać regionalnej muzyki, obejrzeć ludowe stroje, które wciąż używane są na specjalne okazje, odwiedzić lokalnych twórców, rzemieślników, artystów w ich pracowniach. Tutaj doświadczysz folkloru w żywej postaci - posłuchasz, obejrzysz, dotkniesz. W pobliskim Centrum Informacji Turystycznej czy Ośrodku Kultury Regionalnej możesz też kupić unikalne pamiątki z podróży, wykonane tu, na Podhalu.

Spacery z widokiem


Chyba w żadnej innej miejscowości u podnóża polskich Tatr nie znajdziecie tylu malowniczych tras spacerowych miejsc, co w Kościelisku. Pitoniówka, Prędówka, Butorów, … to tylko niektóre z okolicznych polan, z których roztacza się imponujący widok na góry. Wszędzie tam dotrzesz spokojnym spacerkiem wprost spod Villi Tatrica. Zachwycających scenerii na pamiątkowe zdjęcia na pewno Ci nie zabraknie!

Zameldowanie:

od 16:00 do 22:00


Wymeldowanie:

od 8:00 do 10:00informacje